למה כדאי להוסיף אגנית למקלחת?

אנחנו חיים בתקופה שבה ישנה חשיבות רבה לאסתטיקה ובהתאם אנחנו מקדישים תשומת לב ניכרת לכל החלטה והחלטה גם בהיבט הזה. במקביל זהו עידן של אינספור פתרונות מתקדמים ומנעד אפשרויות רחב בהרבה מזה שהיה רק לפני כמה שנים – וכדאי כמובן לנצל זאת. שני הכללים הנ"ל תקפים גם כשמדובר בתכנון המקלחון, ובפרט במציאת תשובה לשאלה האם להשאיר ריצוף או שמא להוסיף אגנית למקלחת.

איך מבטיחים שהמים יישארו במקלחון?

הוספת אגנית למקלחון נועדה לפתור שתי בעיות: ראשית, החשש שבמהלך הרחצה המים יזלגו מהמקלחת אל חדר הרחצה ויהפכו אותו לרטוב מאוד ובלתי נעים, ושנית, החשש שהמים ינזלו אל הקומה שמתחתינו.

חשוב להדגיש: את הבעיה הראשונה אפשר לפתור על-ידי יצירת שיפוע ברצפה ה"רגילה" – שיפוע שמוטה כמובן אל תוך המקלחון כך שהמים יכוונו באופן טבעי אל חור הניקוז מבלי לצאת מחלל המקלחת. גם הבעיה השנייה מתעוררת כמובן לעתים רחוקות, שכן אם הקפדתם על עבודה איכותית גם האיטום יהיה איכותי.

יחד עם זאת רק אגנית למקלחת מבטיחה ראש שקט באמת ואפס סיכון להתרחשות המקרים הבעייתיים הנ"ל.

מה חשוב לעשות לפני שבוחרים אגנית למקלחת?

עוד לפני התקנת האגנית במקלחון חשוב לבצע מדידות – מדויקות לחלוטין! – של חלל המקלחת כדי שהאגנית תתאים לו באופן מושלם. לאחר מכן יש לבחור את גובה האגנית הרצוי, ועוד בחירה חשובה היא של החומר שממנו עשויה האגנית.

האפשרויות הרווחות הן קרמיקה, שהיתרון העיקרי שלה הוא שקל מאוד לנקות אותה בזכות האיכות של חומר זה שמונע הצטברות לכלוך, חרס וכן אגניות אקריליות שהן גם הזולות ביותר שיש.

גם האסתטיקה מוקפדת

עד לפני שנים לא רבות חלק גדול ממעצבי הפנים הסתייגו מהוספת אגנית למקלחת. הסיבה לכך הייתה ההעדפה של המראה האחיד, כלומר חדרי רחצה שבהם הריצוף של המקלחון הוא המשך ישיר של הריצוף של החלל כולו. יחד עם זאת כיום יש אגניות למקלחת במגוון רחב של עיצובים, גוונים ומרקמים, כך שאפשר למצוא פריט ששומר על ההרמוניה האסתטית של חדר הרחצה. בין האפשרויות המומלצות – אגניות בעלות מראה אורבני מודרני מאוד ואגניות מלאות בעלות נוכחות מרשימה.