האם בית חכם זה משהו שכדאי לחשוב עליו ברצינות? 

שמעתם על לא מעט חברים שכבר התקינו בבתים שלהם מערכת של בית חכם? התחלתם לקנא בעובדה שאתם יושבים עם חבר טוב במסעדה והוא יכול לבדוק האם המזגן בבית שלו כבוי או לא על ידי אפליקציה? אם כך, כדאי שתדעו: אפילו אם הדירה שלכם ישנה, אתם יכולים להתקין בה מערכת של בית חכם. היום מערכות כאלה ניתן להתקין בכל בית ובכל דירה והאמת היא, ששווה לקחת את האפשרות הזאת בחשבון. בתים חכמים לא רק הופכים את החיים שלנו להרבה יותר נוחים, אלא הם גם מסייעים לנו לחסוך כסף בחשבונות החשמל, אז למה שלא תעשו זאת? 

איזו מערכת של בית חכם באמת שווה את ההשקעה שלכם? 

אומנם זה נכון שמערכות של בתים חכמים לא קיימות מזה שנים רבות, אך גם בפרק הזמן הקצר שהן כן קיימות, הן התפתחו מאוד. לכן, אם אתם מתלבטים באיזו מערכת בית חכם כדאי לכם להשקיע, כדאי שתדעו: לא מתפשרים על משהו בינוני. כלומר, אם אתם כבר נכנסים לסיפור הזה, אז למה שלא תתקינו את המערכת הכי טובה ומתקדמת שיש? מה הטעם בהתקנת מערכת שלא יכולה לשלוט על כל מה שיש לכם בבית? לכן חשוב מאוד לפנות אל המומחים ולבקש מהם המלצות ברורות. רק כך תדעו שאתם בוחרים מערכת שתוכלו לסמוך עליה וליהנות ממנה לאורך שנים רבות. 

האם זה יקר כמו שכולם חושבים? 

כמובן שמערכות בתים חכמים עולות לא מעט כסף כי הן מאוד מתקדמות. עם זאת, החדשות הטובות הן שהיום יש תחרות בין מספר חברות שמייצרות את המערכות הללו ומתקינות אותן. מבחינתכם המשמעות היא שאתם יכולים להשוות מחירים וכך תוכלו להימנע מקניית המערכת הכי יקרה שיש. מה שכן, כאשר אתם בודקים את המחירים רצוי מאוד לבדוק גם האם המחיר כולל את ההתקנה. לא מדובר על מערכת פשוטה שתוכלו להתקין לבד שכן אתם חייבים שהמומחים יגיעו ויבצעו את העבודה הזאת עבורכם. אתם תראו שבסופו של דבר, כאשר גם לכם תהיה מערכת כזאת בבית, לא תצטערו על ההשקעה שהשקעתם בה.