דשא סינטטי – שהשכן יגיד שהגינה שלך ירוקה יותר

הגינה שלך בוודאי משמשת אותך ביום יום ואם לא, הסיבה לכך יכולה להיות הנראות שלה. דשא שאינו מטופח יכול לפנות את המקום שלו לקוצים ולהפוך את הסביבה ללא נעימה לבילוי. עם זאת, הדשא הטבעי דורש משאבים רבים של טיפול ושל מים. במדינת ישראל, השקעה בדשא סינטטי היא נכונה יותר בהשוואה לטבעי.

היתרונות של הדשא הסינטטי

דשא סינטטי מביא איתו יתרונות רבים בהשוואה לזה הטבעי ובניהם אפשר לראות את היתרונות הבאים:

  • יופי – הדשא יתאים בדיוק לסביבה, בצבע ובגודל. הוא יישאר כל הזמן באותו הצבע ויעניק לך מראה של גינה מרשימה.
  • חיסכון – אמנם יש להניח פעם אחת את הדשא הסינטטי אך לאחר מכן אין כל צורך להשקיע עוד בדשא ובוודאי שלא להשקות אותו.
  • צורות – אפשר לכסות כל משטח ומתחם בדשא. אין כל צורך שהמשטח יהיה מרובע ואפשר להיות יצירתיים ככל שרוצים.
  • מרפסות – אפשר לשים דשא סינטטי בכל מקום ולכן הוא מתאים גם עבור מרפסות או גגות בניינים ולתת תחושה של גינה קטנה.

הנחת דשא סינטטי

על מנת להניח דשא סינטטי יש להקפיד על מספר פעולות. ראשית חשוב לשים את הדשא על משטח שמוכן אליו. המשטח לא חייב להיות מפולס (שהרי הדשא יכול לכסות שבילים בצורות שונות) אך עליו להיות נקי. אבנים קטנות וחפצים שיישארו תחת הדשא עלולים לגרום לנזק. 

לאחר ניקוי הקרקע והידוק שלה יש לפזר מצע מיוחד אשר מיועד בדיוק להנחה של הדשא הסינטטי. את המצע יש להדק ועליו לשים יריעה שתמנע מעשבים לצמוח ולפגוע בדשא. בסיום ניתן לפרוש את הדשא עצמו. כיוון שיריעות הדשא מגיעות כמרבדים, יש לשים אותם כשכולם פונים לאותו הכיוון.

טיפול בדשא סינטטי 

שלא כמו גידול דשא רגיל אשר דורש השקיה קבועה, דישון וניקוי העשבייה, במקרה של דשא שהוא סינטטי אין צורך בכך. זה הזמן ליהנות מהשטח החדש ומדי פעם אם יש צורך בכך ניתן לטאטא את הדשא על מנת להרים את הסיבים לאחר שדרכו עליהם והונחו עליהם חפצים שונים (כמו ריהוט גינה ואחרים).