איך לבצע הובלות קטנות בלי נזקים ובלי חשש?

לקראת הובלת דירה שלמה או הובלה של תכולת חנות או מחסן, מוקדשת תשומת לב רבה לנושא האחריות והביטוח. זו כמובן התנהלות אחראית לנוכח הערך העצום של תכולת בית או עסק – אבל גם כשמבצעים הובלה קטנה מומלץ בחום לא לזלזל, אלא להבטיח שהפריט שמועבר יגיע בשלמותו וללא כל נזק.

איך מובילים מכשירי חשמל?

האופציה הפופולרית ביותר של הובלות קטנות היא של מכשירי חשמל לבית – מקררים, מכונות כביסה, תנורי אפייה, מייבשי כלים וכו'. הדגש הראשון של הובלה קטנה מסוג זה הוא פירוק הדלת אם המכשיר לא עובר כמו שהוא בכל המפתחים בדרך מנקודת המוצא אל היעד. שימו לב שלא תחויבו על כך בעלות נוספת. בנוסף העברת המכשיר מהמיקום הנוכחי שלו אל הטנדר חייבת להתבצע בזהירות – אם הוא ייחבט בקירות או ייתקע במשקופים, עלול להיגרם נזק יקר ואפילו בלתי הפיך, ובמיוחד כשמדובר על מכשירים מתקדמים שהם רגישים מאוד מטבעם.

במהלך הנסיעה – בדרך כלל הובלות קטנות מתבצעות באמצעות טנדר, ולכן הן גם זולות – חשוב להקפיד על עיגון נכון של המכשיר. מומלץ שלא להעביר מקררים בשכיבה, ולמעשה תמיד עדיף שהמכשיר יעמוד.

הובלת רהיטים – דגשים חשובים

הובלות קטנות של רהיטים כוללות במקרים רבים פירוק והרכבה. זו עלולה להוות נקודת תורפה במסגרת השירות – שכן לא כל מוביל מיומן בפירוק ארונות למשל, ובוודאי שלא בהרכבתם באופן המקצועי ביותר. בכל מקרה כדאי לוודא מראש שעלות השירות כוללת גם את הפירוק וההרכבה, אם נדרשות פעולות אלה. קחו בחשבון שרהיטים ישנים עלולים להינזק גם אם הפירוק וההרכבה מתבצעים באופן מקצועי, ולכן רצוי לשקול היטב את כדאיות הובלתם.

הובלות קטנות בעזרת מנוף

השם "הובלה קטנה" מעט מתעתע. הסיבה לכך היא שהוא מתייחס למספר הפריטים שאותם רוצים להעביר מנקודה א' לנקודה ב' – וכך למשל גם הובלה של פסנתר כנף עצום ממדים נחשבת ל"קטנה". בכל מצב שבו נדרש מנוף כדי להשלים את ההובלה, חשוב מאוד לבחור אנשי מקצוע שכבר צברו ניסיון בעבודה עם מנופים. בנוסף מומלץ לוודא שיש ביטוח מלא על השירות, בלי אותיות קטנות ובלי סייגים.