קליטה – מגרשים, הרחבות, שכונות קהילתיות

קליטה בקיבוץ, בית בכפר, משק במושב והרבה ירוק.

הרחבות בקיבוצים – הרחבה קהילתית

עשרות קיבוצים מציעים כיום לתושבי חוץ לרכוש מגרש או בית מוכן בתוכנית ההרחבה – אותה מכנים בקיבוצים הרחבה קהילתית. איפה אפשר לרכוש את המגרשים ובמה זה שונה מרכישת מגרשים בעיר או אפילו בהרחבות במושבים? מדריך שחשוב לקרוא לפני שאתם חותמים על ההסכם.

הרחבות בקיבוצים הן לא קליטה בקיבוץ!

ראשית, חשוב להבין – הרחבות בקיבוצים שונות מהותית מקליטה בקיבוץ. אתם לא הופכים להיות חברי קיבוץ, אלא למעשה דיירים בשכונה קהילתית, שמקבלת שירותים מהמועצה האיזורית, משלמים לה ארנונה וכו' – כמו העיריה בעיר מגוריכם.

יחד עם זאת, ברוב הקיבוצים תוכלו להנות מאוירת הקיבוץ – לבקר בבריכת הקיבוץ, לסייר בשבילי הקיבוץ ובאופן כללי  - זה הדבר הכי קרוב להרגיש עם – כלומר קיבוצניק ולהיות בלי. עוד יתרון בולט הוא גם הליך הקבלה. בניגוד להליך המורכב של קליטה בקיבוץ, הכולל ועדות קבלה, תקופת ניסיון וכו' – כאן מדובר למעשה על עסקת נדל"ן. בחלק מהמקרים הקשר הוא במישרין מול מינהל מקרקעי ישראל או מול חברת בניה. תנאי הקבלה העיקרי ולמעשה היחיד – הוא היכולת הכלכלית שלכם לרכוש ולבנות את הבית.

כמה עולה הרחבה קהילתית

עלויות הקמת התשתית והבניה די דומות ברחבי הארץ. עלות הבניה משתנה כמובן גם לפי המפרט – שעליו אתם שולטים. מחיר של בתים בשטח של 120 או 130 מ"ר, על חצי דונם, בפריפריה – כדוגמת הגליל, נע בדרך כלל סביב 500 אלף שקל. כמובן שמי שירצה לגור דוקא במקום כמו הרחבה קהילתית גליל ים, במרכז הארץ ממש, ישלם כבר סכומים של מיליוני שקלים – בדומה למחיר של בתים פרטיים אצל השכנות הרצליה ורמת השרון.

דרך נוספת להוזיל את העלויות היא כמובן להסתפק ברכישת מגרשים לבניה בלבד ולבנות דרך בניה עצמית. חשוב לזכור שלא כולם בנויים לנהל פרויקט בניה, שעלול להתמשך ובניהול לא נכון, לעלות הרבה מעבר למתוכנן.

כנסו לכאן כדי לקרוא על הרחבות במושבים

.

5 תגובות עבור “הרחבות בקיבוצים – הרחבה קהילתית”

 1. קליטה » » הרחבה במושבים: התנאים והמחירים כתב:

  [...] במושבים הותיקות יותר, התפתחו בשנים האחרונות גם עשרות הרחבות בקיבוצים. לחצו על הקישור כדי ללמוד במה אלו [...]

 2. אלון כתב:

  אתם מפרסמים לא נכון ומבלבלים את הקוראים.
  בגליל ים אין הרחבה קהילתית ואין בתים למכירה (בדוק!)
  אולי כדאי שתתקנו

 3. גל וחלי אבישר כתב:

  שלום רב
  מעוניינם לשמוע על מקומות שניתן לבנות בהם בנייה עצמית.
  בעיקר ברדיוס חיפה קריות.

  גלי

 4. דפנה קהילה כתב:

  אני ומשפחתי(בעלי ושלושת ילדנו) גרים בסינגפור כבר 7 שנים ומעוניינים לחזור לחיות בישראל תוך שנה. מאחר ובעבר גרתי בקיבוץ ואני מכירה חיי קיבוץ וכפר אנו מעוניינים לרכוש יחידת דיור בקיבוץ באיזור השפלה או הגליל התחתון. אשמח ליצור קשר ולקבל יותר מידע על האפשרויות והמסלול העומד לפננו. בחודש יולי אהיה בישראל 3 שבועות ואני מעוניינת לעשות את הצעדים הדרושים לקידום העניין.
  בברכה
  דפנה

 5. חזן יערה ואיציק כתב:

  שלום רב,
  כתבתם שהרחבות בקיבוצים אינם קליטה כמו חבר קיבוץ.
  שכרנו בית בקיבוץ דורות מזה כשנתיים.
  ניגשנו להרחבה ולא התקבלנו מדוע? אין איש יודע.
  האם זכותנו ככל האזרחים שניגשו להתקבל?
  דבר נוסף הועעדה לא היתה חוקית עם כל המשתמע מכך הגשנו ערעור.
  מה אתם אומרים על כך? אנחנו אזרחי המדינה ששרתנו בצהל ושילמנו את כל מה
  שצריך למדינה יש לנו 2 ילדים קטנים ורצינו לגור קרוב להורים.

השארת תגובה