למה כדאי לבצע רישום קבלן שיפוצים?

בעולם של היום נדרשת מומחיות של ממש כדי לבצע פעולות שונות. על-מנת לעזור לציבור הרחב לוודא שהם מקבלים שירות מאיש מקצוע שאכן מצויד בכל מה שצריך, הוקמו גופים שונים שאחראים על ההכשרה, ההסמכה והפיקוח בכל תחום – לשכת עורכי הדין מקיימת מבחנים שרק מי שעובר אותם יכול לעבוד כעורך דין, הרשות לניירות ערך מוסמכת להעניק רישיונות למנהלי תיקי השקעות, במשרד הבריאות תוכלו למצוא רישום של כל האופטומטריסטים בעלי הרישיון ואילו בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון ישנה רשימה של כל קבלני השיפוצים, בהתאם לסיווג שלהם.

אמנם כל אדם יכול לשכור לעבודת שיפוצים גם קבלן שלא מופיע בפנקס זה – שאגב, כולל גם קבלנים במגוון רחב של תחומים אחרים (קונסטרוקציות פלדה, בנייה טרומית, מעליות ועוד) – אבל במרבית המקרים יועדף קבלן שיפוצים רשום. בהתאם, ביצוע ההליך של רישום קבלן שיפוצים מרחיב במידה ניכרת את אפשרויות התעסוקה בתחום.

מדוע לא כל קבלני השיפוצים מבצעים את הרישום?

רישום קבלן שיפוצים הוא הליך בירוקרטי שעלול להתארך ולהסתבך. מסיבה זו ישנם קבלני שיפוצים שמעדיפים לוותר על הרישום, למרות יתרונותיו המשמעותיים, וגם אנשי מקצוע שמתחילים בתהליך אבל מרימים ידיים באמצע.

הרתיעה מהמצאת כל האישורים הנדרשים ומילוי הטפסים הרבים מובנת, ולמעשה אין כמעט קבלן שיפוצים לא רשום שלא יספר לכם שגם ככה ידיו מלאות עבודה – ובכל זאת אי אפשר להתווכח עם העובדה הפשוטה: מי שלא רשום בפנקס הקבלנים מפספס הזדמנויות מסוימות, ובעיקר את האפשרות לגדול באמת.

אילו אישורים נדרשים לטובת רישום קבלן שיפוצים?

על-מנת להשלים את התהליך של רישום קבלן שיפוצים על איש המקצוע לעמוד בקריטריונים שקבע משרד הבינוי והשיכון. הקריטריונים כוללים השכלה, ניסיון מקצועי וגם התנהלות ובפרט חשוב היעדר הרישום הפלילי.

כדאי לזכור שתחום השיפוצים רווי בחאפרים רבים, ולמעשה כל קבלני השיפוצים סובלים בגלל אנשי מקצוע לא רציניים שלא עומדים בהתחייבויותיהם, נוטשים באמצע השיפוץ ובאופן כללי גורמים לנזק יותר מאשר מניבים תועלת. במצב שכזה, רישום בפנקס הקבלנים – ההוכחה הטובה ביותר למקצועיות של הקבלן וגם לאמינות שלו – הוא יתרון של ממש כשרוצים לפוגג את החששות המובנים של הלקוחות.