תיקון גגות רעפים – רק עם אנשי מקצוע מנוסים

גג רעפים הוא חיפוי נפוץ מאוד במדינות רבות וגם כאן בארץ ישנם לא מעט גגות משופעים שמחופים באותם לוחות חרס או בטון שבדרך כלל זוכים למראה אדמדם ומרשים. כמו כל מוצר אחר, נזקקים לעתים גגות רעפים לתיקון, וכשזה המצב חשוב לפנות לאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים ולא לנסות לתקן את הגג בכוחות עצמכם.

למה חשוב לתקן גג רעפים באופן מקצועי?

ישנם מספר סוגי תקלות שעלולות למנוע מגג הרעפים למלא את אחד התפקידים החשובים ביותר שלו – להגן עלינו מפני כניסת מי גשמים למבנה. כדאי לזכור שמים, במקום לא רצוי, הם גורם הרסני: הם עלולים לגרום לנזקים חמורים לקירות וכן לרהיטים, ובנוסף עקב חלחול מי גשמים לתוך חלל מגורים עלולות להתפתח גם מצוקות בריאותיות – רטיבות בקירות גורמת להיווצרות עובש, והעובש הוא למעשה פטריה שהנבגים שלה נמצאים כל הזמן באוויר שבני הבית נושמים. ההשפעות של תופעה זו עלולות לכלול אלרגיות, אסתמה, דלקות עיניים, מיגרנות, עייפות ועוד, וישנם גם מחקרים שמצאו קשר בין עובש לבין סיכון מוגבר ללקות בסוגים שונים של סרטן!

בהתאם חשוב מאוד לתקן גג רעפים שלא ממלא את תפקידו בעזרת אנשי מקצוע מנוסים, כך שהתוצאה תהיה גג מושלם – תיקון גגות רעפים באופן חובבני עלול שלא ליצור איטום מושלם.

ההיבט הבטיחותי של תיקון גגות רעפים

סיבה טובה נוספת לפנות למומחים בתחום של תיקון גגות רעפים היא הבטיחות. מפעם לפעם אפשר לקרוא ידיעות חדשותיות על אדם שניסה לתקן בעצמו גג רעפים, איבד שיווי משקל ונפל (וכתוצאה מכך מן הסתם נחבל באופן חמור או אפילו איבד את חייו). העבודה בגובה ובשיפוע מחייבת מיומנות ונקיטת אמצעי זהירות שלאדם הפשוט אין תמיד מודעות אליהם.

איך להכין את הגג לחורף?

כשיש רעף שבור, סדוק, חסר או פגום כך שמחלחלים דרכו מים אנחנו נרגיש זאת רק כשמתחילים הגשמים, למרות שכמובן ייתכן שהנזק לגג נגרם כבר בקיץ. על-מנת להקדים תרופה למכה מומלץ להזמין לקראת סוף הקיץ איש מקצוע מנוסה בתחום של תיקון גגות רעפים כדי שיבדוק את הגג – בדרך זו לא נמצא את עצמנו פתאום עם בית רטוב.